Open/Close Menu Montaż elektroniki THT i SMT | Produkcja wiązek kablowych | Produkcja urządzeń elektronicznych | Frezowanie CNC

Kontakt tel:
+48 505 146 428


|


+48 509 012 000

Kontakt E-Mail:
office@wdre.pl

Wielu z Was nazwę JUKI utożsamia z producentem maszyn do szycia do użytku domowego, jak  i przemysłowego. Hobbistycznie może i jesteśmy fanami kreacji odzieżowych tworzonych w domowym zaciszu, ale zawodowo – firma JUKI – interesuje nas bardziej pod innymi względami. Nie wszyscy wiedzą, że producent ten, to także jeden z topowych liderów zaawansowanych technologicznie urządzeń montażowych SMT (montaż powierzchniowy).
Kilka lat temu zaopatrując się w pierwszą maszynę marki JUKI postawiliśmy na japońską myśl technologiczną i nie zawiedliśmy się. Dlatego też chcielibyśmy przybliżyć portret tej firmy, opisując jej historię i dzieląc się naszym kilkuletnim doświadczeniem pracy z automatami JUKI w WDR Elektro.
        Powstanie firmy datuje się na rok 1938. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Tama-shi, Tokio. W niecałe 10 lat od rozpoczęcia swojej działalności JUKI rozpoczęło sprzedaż swoich maszyn szwalniczych do użytku domowego na rynek japoński oraz na rynki zagraniczne. W 1953 JUKI rozpoczął sprzedaż przemysłowych maszyn do szycia. Począwszy od podstawowych maszyn dla zakładu odzieżowego, badania rozwojowe procesów firmowych ewoluowały przez lata, przenosząc szycie na wyższy poziom technologiczny. Wraz z rozwojem funkcji elektronicznych (wprowadzenie silników do maszyn) utorowano drogę postępowi w tworzeniu urządzeń oszczędzających pracę, zapewniających zwiększoną produktywność, a także komfort i bezpieczeństwo operatora. Te zaawansowane technologicznie innowacje, napędzane przez badania i rozwój JUKI, umieściły firmę w czołówce światowych rynków branży szwalniczej.
W 1974 roku firma otworzyła pierwsze amerykańskie biuro w Nowym Jorku. Popularność marki wzrosła na arenie międzynarodowej w zastosowaniach domowych i komercyjnych. Rok później część produkcyjna firmy (dystrybucja linii przemysłowych) została przeniesiona do większego obiektu w Saddle Brook (stan New Jersey). Dwa lata później przedsiębiorstwo wyprodukowało pierwsze maszyny do szycia z technologią overlock, które na zawsze zmieniły oblicze branży szwalniczej.
Kiedy firma odnosiła spektakularne sukcesy w jednej dziedzinie,  między czasie prowadziła także inne działania i rozwijała się na innych płaszczyznach. W 1987 roku firma wprowadzała na rynek pierwszy automat Pick&Place dedykowany branży elektrotechnicznej, a dokładniej montażom powierzchniowym (SMT).
W lutym 2013 roku JUKI i Sony Corporation rozpoczęły negocjacje w celu omówienia fuzji ich działów sprzętu SMT. Od tego czasu firma JUKI Corporation z powodzeniem ugruntowała swoją pozycję
w obszarze urządzeń montażowych SMT na całym świecie, z dedykowanymi jednostkami sprzedaży oraz serwisu na kluczowych rynkach, takich jak: Europa za pośrednictwem JUKI Automation Systems GmbH z siedzibą w Norymberdze (Niemcy) i obu Amerykach za pośrednictwem JUKI Automation Inc, z siedzibą w Morrisville w Północnej Karolinie (USA).
W październiku 2018 roku firma ogłosiła wspólny projekt z Hitachi, który wykorzystuje cyfrowe innowacje do optymalizacji procesów produkcyjnych, usprawnienia produkcji płytek drukowanych poprzez śledzenie kontroli zapasów i usprawnienie produkcji małoseryjnej.
        Jesteśmy ciekawi co przyniosą kolejne lata w zakresie dalszych kroków rozwojowych tej firmy. W kolejnym wpisie przedstawimy naszą opinię odnośnie automatu JUKI. Modele na których pracujemy i stanowią serce działalności  firmy WDR Elektro to P&P JUKI KE 2050 oraz JUKI KE 2060.